Barwy

Barwy Barw z jakimi możemy spotkać się w naszym domu może być wiele, wszystko zależy od upodobań każdego z nas. Wybierając barwę nie powinniśmy jednak kierować się tylko naszą wygodą, ponieważ barwy będą oddziaływać na wszystkich domowników. Kolory możemy podzielić też na kilka grup. Pierwsza z nich to barwy ziemi, czyli nawiązujące do otoczenia tj. kolor skały, piasku, wszystkie bardzo neutralne. Druga grupa to kolory pastelowe, charakteryzują się dużą neutralnością i delikatnością ich nie wątpliwą zaletą jest fakt, że można je dowolnie zestawić z każdymi kolorami. Następną grupę stanowią barwy zimne, zaliczamy do nich zielony niebiski, kolory te dają wrażenie chłodu, zimna. Największym powodzeniem cieszą się jednak kolory ciepłe, ponieważ te wprowadzają nas w dobry nastrój i ożywiają wnętrze. Barwy ciepłe to pomarańczowy, czerwony i żółty. Poza tym, że kolory oddziałują na nasze samopoczucie to dodatkowo mogą ukrywać pewne mankamenty mieszkania, mianowicie jeśli jest małe możne je powiększyć optycznie malując na jasne kolory, odwrotny efekt uzyskamy jeśli zastosujemy barwy ciemne i intensywne.

Kategorie: Barwy | Tagi: , ,

Wnętrza domostw

Wnętrza domostw Każdy człowiek mieszka w jakimś domu. Jedni mieszkają w dużych domach, wręcz willach, w których czasami nawet ciężko się odnaleźć. Inni w trochę mniejszych domkach jednorodzinnych, a jeszcze inni w większych bądź mniejszych mieszkaniach. Domy są różne, ale bez względu na to gdzie się znajdują i jak są duże łączy je jedno – wyposażenie wnętrza czyli meble. Oczywiście nie jest tak, że w każdym domu są takie same meble czy sprzęty. Może są to tego samego typu meble, albo raczej mające pełnić te same funkcje, ale każdy dom posiada inne meble, które zależą przede wszystkim od preferencji a także grubości portfela właściciela domu. W każdym domu jednak są jakieś meble, mniejsze czy większe, ładniejsze czy brzydsze, ale są, bowiem meble są człowiekowi potrzebne tak jak wiele innych rzeczy, jakie posiada. Faktem jest, że niektóre, z posiadanych przez człowieka elementów mebli nie są tak do końca potrzebne, bowiem często ich głównym zadaniem jest po prostu dekoracja mieszkania. Tak czy inaczej meble w domach są i będą.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , ,

Wnętrza ze staromodnym klimatem

Wnętrza ze staromodnym klimatem Tworzenie wnętrza wymaga nie tylko pomysłu, smaku, ale również umiejętności zagospodarowania i pewnej wiedzy fachowej. Nie oznacza to jednak, że jeśli wymarzymy sobie pomieszczenie rodem ze średniowiecza, nie możemy go mieć – od czego są fachowcy? Czym jest staromodne wnętrze i jego klimat. To surowe cegły niczym nie zasłonięte, ciężkie zasłony na oknach, wazony, ozdoby dodatki. Przepych, który jest smaczny bardziej niż przesadzony. Chociaż bardzo ciężko jest nie popaść tu w skrajności, wystarczy trzymać się kilku zasad aby pomieszczenie wyglądało, a nie straszyło. Tworząc taką wizję możemy oprzeć się na muzealnych wystawach, pałacowych koncepcjach lub nawet tych książkowych które zachwyciły nas opisami. Wnętrza nie muszą być zatem nudne. Zacznijmy od tego, jak taka aranżacja wnętrza winna wyglądać. Cegieł nie musimy kłaść od nowa. Na polskim rynku dostępne są imitacje, które układamy na ścianie tak samo jak płytki. Wystarczy zatem wyłożyć fragment ściany aby klimat był nieco bardziej surowy, zamkowy. Najlepiej, jeśli będzie to niebłyszcząca wersja. Podłogi? Najbardziej klasyczne to drewno, w wersji szerokiej deski. Tutaj możemy skorzystać z paneli podłogowych. Jeśli wiemy jak urządzić salon, przejdźmy do realizacji. Wykończenie to dopiero początek zamkowej przygody. Kiedy skończymy nasze drewniano-murowane ściany, podłogi, parapety i okna pora na detale. Zasłony w oknach powinny być ciężkie. Ciemne barwy, zawieszone na stalowych karniszach. Dywany tkane w różne wzory. Taki dom z pomysłem wymaga pracy. Złote wazony, donice, wszystko w kolorach zamkowych. Oczywiście możemy nieco dobiec od satynowych propozycji, ale zostać przy złocie, czerni, ciemnej zieleni, czerwieni. Te kolory widać w każdym pałacu. Zrezygnujmy ze słodkich kwiatków i pluszaków wiszących nad stołem. W sklepach z dekoracjami znajdziemy miecze, tarcze, a nawet zwierzęce głowy. Oczywiście na naszym łóżku nie może zabraknąć wielu poduszek. Wygoda przede wszystkim. Niech będzie dokładnie tak, jak w pałacowych izbach. Jak widzimy urządzanie domu bywa ciekawą zabawą. Musimy przede wszystkim dobrze czuć się w takim miejscu.

Kategorie: Wnętrza | Tagi: , ,