Nasze łazienki

Nasze łazienki Kabina czy umywalka wbrew przekonaniom powinny być duże, w ten sposób łazienka wyda się większa. Jeśli natomiast przytłoczymy ja wieloma drobnymi przedmiotami uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego czyli ciasnotę. Kolejnym ważnym elementem w urządzaniu łazienki jest jej oświetlenie. W tym przypadku najlepiej jest zastosować światło o barwie jasno białej, dzięki temu przestrzeń będzie czystsza oraz większa optycznie. Wiele osób będących posiadaczami małych łazienek narzeka, że musi dokonywać trudnego wyboru miedzy prysznicem a wanną, tym czasem można bardzo łatwo przystosować łazienką do obu funkcji, dzięki temu kąpiel będzie możliwa w wannie lub na stojąco jeśli potrzebujemy szybkiego prysznica. Wystarczy tylko zamontować wannę i zasłonić ją kotarą od prysznica. Pomysłów oraz rozwiązań na małą łazienkę jest stosunkowo wiele trzeba tylko trochę przemyśleć co tak naprawdę potrzebujemy w danym pomieszczeniu. Na rynku istnieje również wiele nowoczesnych udogodnień dzięki którym w małej łazience możemy pomieścić dużo sprzętów, do nich zaliczamy toalety wiszące, podwieszane półki.

Kategorie: Wnętrza | Tagi: , , ,

Projektowanie małej łazienki

Projektowanie małej  łazienki Łazienka jest miejscem w którym spędzamy wiele czasu. Z pewnością wygodą jest kiedy ma ona duży format, co jeśli niestety jesteśmy posiadaczami małej łazienki? Nic straconego trzeba tylko posłużyć się kilkoma trikami, aby wydała się ona większa i przestronniejsza. Pierwsza opcja to nie zastawianie sprzętami łazienki. Jeśli jest ona mała wtedy lepiej jest zastosować podwieszane szafki, toaletę dzięki temu zabiegowi podłoga zostanie bardziej wyeksponowana i da wrażenie większego pomieszczenia. Co ważne podłoga powinna mieć odpowiedni kolor, w przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdzają się jasne płytki. Ten sam zabieg tyczy się ścian, jeśli zastosujemy pastele i biele wtedy ściany będą wyglądały na większe i pomieszczenie zyska efekt optycznego powiększenia. Kolejnym motywem jaki może pomóc nam w małej łazience jest wybieranie elementów błyszczących. Możemy tutaj zaszaleć, ponieważ tyczy się ta zasada kafelek, mozaik a nawet luster. Dobrze jeśli w łazience znajduje się lustro gdyż odbijając światło daje efekt większej przestrzeni. Nie wolno jednak z tym przesadzać, aby nie wprowadzać zbędnego chaosu, całość musi być spójna i delikatna. Wiele osób w dekoracji łazienki sugeruje się jej wymiarami i tak jeśli jest ona mała stosuje drobne płytki, tym czasem powinniśmy działać inaczej. To właśnie duża forma płytki da złudne wrażenie większej łazienki, dlatego też nie bójmy się dużych płytek. Zasada ta dotyczy również sprzętów.

Kategorie: Wnętrza | Tagi: , , ,

Łazienka z deszczownicą

Łazienka z deszczownicą Wnętrze domu to nie tylko salon oraz pokoje dla dzieci czy biurowe. Łazienka jest bardzo istotnym elementem każdego mieszkania. Spędzamy w niej dużo czasu i zwykle oczekujemy, że będzie nie tylko estetyczna, ale również odpowiednio dobrze zorganizowana. Czy musimy opierać się na pomysłach które już dawno zostały poznane? Absolutnie nie! Zobaczmy jak możemy nowocześnie podejść do tematu i stworzyć wnętrze łazienki, które będzie dla nas pomocne, ale również zachwyci wszystkich naszych znajomych. W każdej łazience muszą się znaleźć elementy takie jak wanna lub prysznic, toaleta, umywalka, szafka na bieliznę, szafka na drobne przedmioty oraz kosmetyki. Nie zapomnijmy również o pralce, odpowiedniej hydraulice i rozwiązaniach, które nie tylko są konieczne, ale również pozwolą nam na przyjemne i wygodne korzystanie z łazienki. Aranżacja łazienki z deszczownicą nie jest skomplikowana. Nie mamy tutaj wanny, ani prysznica. Rezygnujemy ze znanych metod. Wykorzystajmy cegły, nowoczesne płytki łazienkowe oraz odpływ. Samodzielnie możemy wyłożyć sobie płytkową wannę, która będzie zdecydowanie większa niż ta, które mamy w sklepach z akcesoriami łazienkowymi. Naszą wannę najlepiej układać w kwadrat. Doskonale posłuży do kąpieli oraz jako mini basen dla nas i naszych znajomych. Pomysł na łazienkę nie musi być zatem nudny. Dzięki temu nasza nowoczesna deszczownica zawieszona pod sufitem będzie doskonale się sprawdzać, a woda nie znajdzie się w całej łazience. Oczywiście warto pamiętać o kranie i standardowych rozwiązaniach. Deszczownica pozwoli nam poczuć się tropikalnie , co nie oznacza, że mamy wybierać płytki w motywy palmowe. Deszczownica w łazience to świetny pomysł jeśli lubimy długi prysznic z siłą wodospadu. Umieszczona na odpowiedniej wysokości sprawi, że po ciężkim dniu pracy będziemy naprawdę zrelaksowani. Urządzenie to zakupimy w każdym profesjonalnym sklepie z akcesoriami łazienkowymi. Możemy być pewni, że nie tylko nasza łazienka będzie ciekawiej wyglądać, ale również zdecydowanie ciekawsza i fajniejsza będzie nasza kąpiel. A co z kolorem łazienki? Wybierając klimat deszczowy, możemy się pokusić o kamienne ściany z odrobiną zieleni.

Kategorie: Wnętrza | Tagi: , ,