Kamień w domu

Kamień w domu Kamień jest dość mocnym materiałem ale wymaga impregnacji, szczególnie ważne jest to kiedy kamień kładziemy pod panelem prysznicowym lub w kuchni. Jeśli nie zastosujemy warstwy ochronnej kamień może nie spełnić swojej funkcji i będzie przywierał do niego brud. Warstwa laminatu osłania również delikatne fugi przed zabrudzeniem, a co ważne chroni przed przepuszczaniem wody która negatywnie na niego wpływa. Kolejna ważna uwaga, decydując się na łupek musimy sprawdzić jego autentyczność, ponieważ na rynku jest wiele kamieni imitujących go. Jeśli zakupimy podrabiany kamień niestety nie spełni on swojej funkcji do końca. Płytki warto jest też kupować z zapasem na wypadek zniszczenia, wtedy mamy zapasowe pod ręką. Kamień jest dość kruchy i przy próbie jego ścięcia może pęknąć w złym miejscu. dobrze jest też zamówić próbkę takiego kamienia wcześniej, ponieważ wtedy możemy dokładnie sprawdzić jego format oraz kolor. Co ważne kładzenie łupka nie jest niczym trudnym wystarczy tylko trochę zaprawy i umiejętności. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli płytki będziemy kleić w formie litery Z dzięki czemu unikniemy widocznych łączeń i całość będzie bardziej spójna. Kamień łupany dobrze prezentuje się na ścianę ale nie należy z nim przesadzać, materiał dobrze wygląda tylko na pewnych fragmentach, pamiętajmy że ma być ozdobą, a nie całymi ścianami, nadmiar może spowodować przesyt i przytłoczenie jedną formą.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , , ,

Kuchnia i podłoga

Kuchnia i podłoga Drewno musi być bardzo solidne co za tym idzie przekłada się to na fakt, że jest kosztowne, poza tym materiał ten szybko wpija wodę i jest mało odporny na urazy mechaniczne. W kuchni nie możemy pominąć również tańszych materiałów do których należy wykładzina. Jest to dobre rozwiązanie dla osób chcących trochę zaoszczędzić, wykładzina jednak ma pewne mankamenty, ponieważ wyziębia podłogę i szybko się wyciera. Nie ma idealnego materiału który zaspokoił by wszystkie nasze wymagania watro jednak szukać nowych rozwiązań, co roku rynek powiększa swoje oferty i asortyment produktów. Podłoga w kuchni jest trudnym wyborem ale nie możemy pomijać funkcjonalności, podłoga nie powinna być przede wszystkim zbyt śliska, ponieważ zagrażała by naszemu bezpieczeństwu. Kolejny ważny aspekt o którym musimy pamiętać aranżując przestrzeń jest zasada, jeśli kuchnia jest przestrzenią zamknięta wtedy nie martwimy się o kolor i fakturę materiałów wykończeniowych, jeśli natomiast jest przestrzenią otwartą wtedy musi ona współgrać z jadalnią czy salonem tworząc spójną całość.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , , ,

Minimalistyczna kuchnia

Minimalistyczna kuchnia Kuchnia to jedno z najbardziej kłopotliwych pomieszczeń przy urządzeniu swojego mieszkania. Jeśli trafi nam się mała, nieoświetlona lub nawet z oknem. Nigdy nie wiemy gdzie co umieścić, czujemy że mamy za mało miejsca. Ale czy na pewno musimy się tym zamartwiać? Okazuje się, że nie! Wystrój małej kuchni nie musi przypominać wypchanej słoikami piwnicy. Zastanówmy się jakie mamy sprzęty niezbędne: kuchenka, piekarnik, lodówka, zlewozmywak oraz szafki na wszystkie kuchenne naczynia oraz przybory. Wydaje się, że nie jest to dużo. Ale w małej kuchni każda zajęta powierzchnia uniemożliwia nam wygodne poruszanie się po niej. I jak mamy w takim miejscu gotować? Zobaczmy zatem co zrobić, gdy rzeczywiście mamy mało miejsca na zagospodarowanie kuchennych rzeczy. Do góry! Zamiast rozmieszczać rzeczy na podłodze, zobaczmy ile miejsca zaoszczędzimy korzystając z sufitów oraz ścian. Aranżacja kuchni to wyzwanie, któremu na pewno podołamy. Wybierzmy jeden blat, który będzie nam służył do przygotowywania jedzenia. Oszczędzając miejsce możemy wybrać płytę elektryczną zamiast rozbudowanej kuchni, a piekarnik możemy umieścić obok na ścianie (piekarniki do zabudowy). Pod nim niech znajdzie się mniejsza lodówka, a pod samą płytą elektryczną umieśćmy zmywarkę. I tak mamy zaoszczędzonych kilka miejsc! Szafki kuchenne możemy przymocować na górze ściany lub, jeśli mamy w swojej mini kuchnię blat na środku, niech szafki zwisają z sufitu. Zrezygnujmy z dwóch komór zlewozmywaka, nie potrzebujemy także innych stolików i stołków – kuchnia wcale nie musi być jadalnią. Kuchenne szafki nie są niezbędne w ilości max. Zastanówmy się czy w naszej kuchni nie mamy zbyt wielu przedmiotów z których nie korzystamy. Dla małej rodziny trzy zestawy garnków to zdecydowanie za dużo. Wystarczy jeden! Od razu mamy więcej miejsca. Kuchenna aranżacja w wersji mini powinna zostać minimalistyczna. Jeśli zaczniemy wieszać w niej kwiaty, ozdobne dzbany i inne dodatki, optycznie będzie jeszcze mniejsza niż jest. Kuchnia w domu to ważne pomieszczenie, więc nie zmarnujmy przestrzeni którą mamy. Minimalistyczna kuchnia wymaga od nas wyobraźni i umiejętności planowania. Zastanówmy się zatem co jest dla nas niezbędne.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , ,

Projektowanie kuchni

Projektowanie kuchni Kuchnia jest bardzo ważnym miejscem w domu, tutaj nie tylko przygotowujemy posiłki ale też wspólnie spędzamy czas. W pomieszczeniu tym chodzi przede wszystkim o wygodę oraz funkcjonalność, tylko wtedy proces przygotowania żywości będzie przebiegał szybko i sprawnie. Naturalnie to jak będzie wyglądała nasza kuchnia zależy od ustawienia pomieszczenia. Dawniej preferowane były kuchnie duże ze sporą ilością mebli, obecnie panuje moda na prostotę i minimalizm. Kuchnie mogą być zamkniętym pomieszczeniem, lub wręcz przeciwnie strefą otwartą na jadalnie. Aby nasza kuchnia była miejscem miłym i wygodnym powinniśmy zacząć projekt od ustawienia mebli. W kuchni żaden sprzęt nie stoi przypadkowo, muszą być ze sobą powiązane, aby ułatwić nam proces technologiczny obróbki żywności. I tak nigdy nie stawiamy lodówki w pobliżu kuchenki, ponieważ wciąż nagrzewający się sprzęt może uszkodzić bok lodówki. Najlepszym rozwiązaniem jest kiedy obok kuchenki znajduje się ściana lub półka. Kolejnym często popełnianym błędem jest umieszczanie zlewu w pobliżu kuchenki. Ten model nie jest praktyczny, ponieważ pryskająca woda z kranu może trafić na delikatną płytę i nie potrzebnie ją uszkadzać. Ważnym elementem w każdej kuchni powinny być blaty. Nie chodzi tutaj bynajmniej o ich fakturę czy kolor tylko liczbę i wielkość. W kuchni blatów roboczych musi być stosunkowo dużo, ponieważ tylko na nich możemy przygotowywać posiłki.

Kategorie: Wnętrza | Tagi: , ,

Podłoga w kuchni

Podłoga w kuchni Kuchnia jest przestrzenią w której spędzamy bardzo wiele czasu, to właśnie tutaj przygotowujemy wszystkie posiłki, rozmawiamy z najbliższymi. Częste przebywanie w tym pomieszczeniu sprawia, że podłoga może się wykruszyć lub po prostu zniszczyć. Jaką więc najlepiej podłogę wybrać do tego typu pomieszczenia? Odpowiedz nie jest prosta, wszystko zależy od tego co nam się podoba i czy stawiamy na wygląd czy też na wytrzymałość i solidność materiału. Podłoga w kuchni musi być przede wszystkim odporna na czynniki zewnętrzne, oraz temperaturę ponieważ w pomieszczeniu tym jest bardzo ciepło. Materiałów wykończeniowych jest bardzo wiele, jednym z nich jest gres oraz płytki ceramiczne. Materiały te są bardzo popularne ze względu na swoją formę i cenę. Kolejna zaleta to łatwość w utrzymaniu czystości, płytki wystarczy umyć aby pięknie się prezentowały. Nieco droższym materiałem jest nie wątpliwie gres, ale posiada bardzo ważna zaletę, mianowicie nie wyciera się i nie chłonie wody, sprawia to, że jest bardzo solidnym materiałem. Kolejnym pomysłem na podłogę w kuchni jest użycie kamienia, materiał ten jest bardzo trwały i jeśli dobrze go zabezpieczymy będzie nam służył przez wiele lat. Kamień jest dość drogim kruszcem dlatego też najczęściej wykorzystywany jest do nowoczesnych przestrzeni. W aranżowaniu kuchni nie możemy pominąć podłogi drewnianej. Dawnej był to jedyny dostępny materiał. Dziś rezygnuje się z niego z powodu małej trwałości i ceny.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , , ,