Materiały na wykończenia

Materiały na wykończenia Szkło daje nam wiele rozwiązań, gdyż możemy pod nim pomalować ścianę na kolor, nakleić tapetę czy po prostu użyć szkła mlecznego które znakomicie rozświetli nam przestrzeń. Jeśli chodzi o przestrzeń kuchenną najlepszym produktem jest szkło hartowane, ponieważ takie jest wyjątkowo trwałe. Kolejną propozycją na przestrzeń nad blatem jest płyta może być ona wiórowa lub laminowana. Płyta jest materiałem trwałym a dodatkowo może imitować różną fakturę takie jak kamień czy drewno. Wbrew obawom w kuchni można zastosować również tapetę, naturalnie nie może być ona taka sama jak w innych pomieszczeniach czyli musi być odporna na wilgoć, najczęściej wybieramy tapety cienkie lub te o grubym formacie które wykonane są z grubego winylu. Tapety winylowe to dobre rozwiązanie dla osób które chcą ukryć wszelkie nierówności ścian. Tapeta jest dość mocnym materiałem nie ulega uszkodzeniom mechanicznym i co ważne nie pochłania ona wody. Najprostszym jednak rozwiązaniem pozostaje nadal malowanie kuchni. Zwykła farma może się jednak tutaj nie sprawdzić ponieważ będzie przyjmowała wszelkie zabrudzenia, w tym wypadku dobrym pomysłem będzie zastosowanie farby zmywalnej która pozwala na dokładne zmycie zabrudzeń, jedyną wadą farby jest fakt, że ulega uszkodzeniom mechanicznym czyli po jej odkruszeniu się należy ponownie pomalować miejsce nad blatem. Pomysłów na zabezpieczenie miejsca nad blatem jest wiele trzeba je tylko dopasować do siebie.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , , ,

Barwy

Barwy Barw z jakimi możemy spotkać się w naszym domu może być wiele, wszystko zależy od upodobań każdego z nas. Wybierając barwę nie powinniśmy jednak kierować się tylko naszą wygodą, ponieważ barwy będą oddziaływać na wszystkich domowników. Kolory możemy podzielić też na kilka grup. Pierwsza z nich to barwy ziemi, czyli nawiązujące do otoczenia tj. kolor skały, piasku, wszystkie bardzo neutralne. Druga grupa to kolory pastelowe, charakteryzują się dużą neutralnością i delikatnością ich nie wątpliwą zaletą jest fakt, że można je dowolnie zestawić z każdymi kolorami. Następną grupę stanowią barwy zimne, zaliczamy do nich zielony niebiski, kolory te dają wrażenie chłodu, zimna. Największym powodzeniem cieszą się jednak kolory ciepłe, ponieważ te wprowadzają nas w dobry nastrój i ożywiają wnętrze. Barwy ciepłe to pomarańczowy, czerwony i żółty. Poza tym, że kolory oddziałują na nasze samopoczucie to dodatkowo mogą ukrywać pewne mankamenty mieszkania, mianowicie jeśli jest małe możne je powiększyć optycznie malując na jasne kolory, odwrotny efekt uzyskamy jeśli zastosujemy barwy ciemne i intensywne.

Kategorie: Barwy | Tagi: , ,

Rola koloru w urządzaniu domu

Rola koloru w urządzaniu domu Barwa pełni bardzo ważną rolę, wpływa nie tylko na nasz nastrój ale też i koncentracje. Zestawienie kolorów w domu jest ważną kwestią, ponieważ to w nim spędzamy bardzo dużo wolnego czasu. Miejsce to nie tylko powinno sprzyjać wypoczynkowi, ale też i pracy. Każdy kolor niesie ze sobą coś nowego i wpływa bezpośrednio na nas samych. Najgorszym rozwiązaniem jest sytuacja kiedy decydujemy się na łączenie kilku kolorów na raz, wtedy nie wygląda to estetycznie, a co ważne po pewnym czasie męczy nasze oko. Najczęściej stosowanym kolorem w dekoracji pomieszczeń jest nie wątpliwie biel. Kolor ten jest neutralny, nie męczy nas i pomaga się skupić, a co najważniejsze powiększa optycznie przestrzeń, dzięki niemu pokoje wyglądają na większe. Biały kojarzy się również z czystością nic więc dziwnego, że bardzo często występuje w gabinetach lekarskich lub stomatologicznych. Kolejnym często stosowanym kolorem jest żółty, najczęściej wykorzystujemy go do pokoju dziecięcego, ponieważ jest ciepły i kojarzy się z wakacjami. Warto jednak pamiętać, że nawet żółty w nadmiarze i przesycie powoduje irytacje. Kolejnym często stosowanym kolorem jest niebieski, barwa ta jest bardzo stonowana i chłodna. Niebieski kojarzy się przede wszystkim z wodą nic dziwnego, że bardzo uspakaja i łagodzi złe samopoczucie. Dekorując pomieszczenia nie możemy pominąć barwy zielonej, kojarzonej z nadzieją. Polecana jest głównie dla osób nadmiernie aktywnych, ponieważ zielony uspokaja.

Kategorie: Koncepcje | Tagi: , , ,