Barwy

Barwy Barw z jakimi możemy spotkać się w naszym domu może być wiele, wszystko zależy od upodobań każdego z nas. Wybierając barwę nie powinniśmy jednak kierować się tylko naszą wygodą, ponieważ barwy będą oddziaływać na wszystkich domowników. Kolory możemy podzielić też na kilka grup. Pierwsza z nich to barwy ziemi, czyli nawiązujące do otoczenia tj. kolor skały, piasku, wszystkie bardzo neutralne. Druga grupa to kolory pastelowe, charakteryzują się dużą neutralnością i delikatnością ich nie wątpliwą zaletą jest fakt, że można je dowolnie zestawić z każdymi kolorami. Następną grupę stanowią barwy zimne, zaliczamy do nich zielony niebiski, kolory te dają wrażenie chłodu, zimna. Największym powodzeniem cieszą się jednak kolory ciepłe, ponieważ te wprowadzają nas w dobry nastrój i ożywiają wnętrze. Barwy ciepłe to pomarańczowy, czerwony i żółty. Poza tym, że kolory oddziałują na nasze samopoczucie to dodatkowo mogą ukrywać pewne mankamenty mieszkania, mianowicie jeśli jest małe możne je powiększyć optycznie malując na jasne kolory, odwrotny efekt uzyskamy jeśli zastosujemy barwy ciemne i intensywne.

Kategorie: Barwy | Tagi: , ,

Wnętrza domostw

Wnętrza domostw Każdy człowiek mieszka w jakimś domu. Jedni mieszkają w dużych domach, wręcz willach, w których czasami nawet ciężko się odnaleźć. Inni w trochę mniejszych domkach jednorodzinnych, a jeszcze inni w większych bądź mniejszych mieszkaniach. Domy są różne, ale bez względu na to gdzie się znajdują i jak są duże łączy je jedno – wyposażenie wnętrza czyli meble. Oczywiście nie jest tak, że w każdym domu są takie same meble czy sprzęty. Może są to tego samego typu meble, albo raczej mające pełnić te same funkcje, ale każdy dom posiada inne meble, które zależą przede wszystkim od preferencji a także grubości portfela właściciela domu. W każdym domu jednak są jakieś meble, mniejsze czy większe, ładniejsze czy brzydsze, ale są, bowiem meble są człowiekowi potrzebne tak jak wiele innych rzeczy, jakie posiada. Faktem jest, że niektóre, z posiadanych przez człowieka elementów mebli nie są tak do końca potrzebne, bowiem często ich głównym zadaniem jest po prostu dekoracja mieszkania. Tak czy inaczej meble w domach są i będą.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , ,

Dziecko w domu

Dziecko w domu Kiedy przestrzeń jest już zagracona zabawkami, wtedy można pokusić się o montaż szafek podwieszanych, jest to wspaniały pomysł na uporządkowanie nadmiaru zabawek. Jeśli dzieci są mniejsze i się dogadują przestrzeń można podzielić nieco inaczej, czyli część wypoczynkowa jest wspólna, dzieci korzystają z łóżka piętrowego, można je wspaniale zabudować aby pokój wydawał się bardziej magiczny. Najbardziej znanymi motywami dekoracji łóżek są samochody lub zamki dla księżniczki. Zabudowa taka nie jest wcale trudna wystarczy tylko trochę płyty i pomysłowości. W pokoju dzieci nie możemy pominąć kolorów, wszystkie przedmioty powinny mieć wyrazistą barwę, aby wprowadzać dziecko w magiczny świat wyobraźni. Inaczej wygląda to jeśli chodzi o ściany, w tym wypadku powinny być bardziej stonowane aby nie męczyć wzroku. Preferowanymi kolorami w tym wypadku są pastele. Wybierając kolor na ściany musimy też przemyśleć fakturę materiału wykończeniowego, ponieważ dzieci uwielbiają malować po ścianach lub bawić się na nich zabawkami. Jeśli dzieci są małe lepiej wybrać farbę zmywalną w ten sposób szybko pozbędziemy się zabrudzeń nie niszcząc przy tym ściany. Farby zmywalne dają ten komfort, że są odporne na zabrudzenia ale posiadają małą wadę, można je uszkodzić mechanicznie i wtedy odpadają. Urządzając pokój dla dzieci musimy pamiętać o tym, że w przestrzeni tej będą sporo przebywać wiec musi być to miejsce przytulne, takie w którym dziecko będzie się czuło dobrze.

Kategorie: Koncepcje | Tagi: , ,

Kamień w domu

Kamień w domu Kamień jest dość mocnym materiałem ale wymaga impregnacji, szczególnie ważne jest to kiedy kamień kładziemy pod panelem prysznicowym lub w kuchni. Jeśli nie zastosujemy warstwy ochronnej kamień może nie spełnić swojej funkcji i będzie przywierał do niego brud. Warstwa laminatu osłania również delikatne fugi przed zabrudzeniem, a co ważne chroni przed przepuszczaniem wody która negatywnie na niego wpływa. Kolejna ważna uwaga, decydując się na łupek musimy sprawdzić jego autentyczność, ponieważ na rynku jest wiele kamieni imitujących go. Jeśli zakupimy podrabiany kamień niestety nie spełni on swojej funkcji do końca. Płytki warto jest też kupować z zapasem na wypadek zniszczenia, wtedy mamy zapasowe pod ręką. Kamień jest dość kruchy i przy próbie jego ścięcia może pęknąć w złym miejscu. dobrze jest też zamówić próbkę takiego kamienia wcześniej, ponieważ wtedy możemy dokładnie sprawdzić jego format oraz kolor. Co ważne kładzenie łupka nie jest niczym trudnym wystarczy tylko trochę zaprawy i umiejętności. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli płytki będziemy kleić w formie litery Z dzięki czemu unikniemy widocznych łączeń i całość będzie bardziej spójna. Kamień łupany dobrze prezentuje się na ścianę ale nie należy z nim przesadzać, materiał dobrze wygląda tylko na pewnych fragmentach, pamiętajmy że ma być ozdobą, a nie całymi ścianami, nadmiar może spowodować przesyt i przytłoczenie jedną formą.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , , ,

Lustra w domu

Lustra w domu Wnętrze domu to prawdziwa przygoda. Chcemy aby wyglądało dobrze, nowocześnie, idealnie. Jeśli marzy nam się pomieszczenie doskonałe, będziemy musieli pamiętać o elementach niezbędnych, czyli lustrach. Pełnią one bardzo ważne funkcje w pomieszczeniach, chociaż zazwyczaj zmniejszamy ich rolę do oglądania swojego odbicia w przedpokoju oraz łazience. Czy znaczą coś więcej? Lustro ma bardzo ważne znaczenie w pomieszczeniach. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze to, że lustro odbija światło. Zatem umieszczone w odpowiednich miejscach pozwoli nam zaoszczędzić na paleniu światła. Zatem lustra we wnętrzu musimy umieszczać w konkretnych miejscach jeśli zależy nam na tego rodzaju doświetleniu. Jak poznać czy zawieszone jest w dobrym miejscu? Na pewno pomocne nam będą odpowiednie pomiary. Ale czasami wystarczą nam jedynie szczegółowe obserwacje. Lustra w mieszkaniu podkreślają! Zatem jeśli mamy rzeczy, które chcemy aby odbijały się w lustrach, zastanówmy się nad ich dokładnym rozmieszczeniem. Lustro możemy umieścić na równoległej ścianie lub też zaraz naprzeciwko przedmiotu w bliskiej odległości. Oczywiście liczy się również wielkość lustra oraz jego kształt. Ale tutaj musimy dopasować wszystkie szczegóły do całego pomieszczenia. Zobaczmy zatem jakie kształty przeważają w naszych pomieszczeniach. Jeśli są to kwadraty, wybierzmy lustra o równie kanciastych kształtach. Okrągłe lustra pasują do delikatnych wnętrz, klasycznych w stylu retro. Rozwieszanie luster po mieszkaniu musi być przemyślane. Wnętrza domów nie mogą być całe w lustrach. Przesadyzm może sprawić, że nie będziemy czuć się w swoim własnym mieszkaniu dobrze. Zatem zachowajmy umiar w swoich zakupach. Dom w lustrach nie musi być męczący. Lustro pokaże nam wiele rzeczy, pozwoli wejść światłu do wnętrza mieszkania. Lustra w swojej podstawowej funkcji powinniśmy umieścić na pewno w przedpokoju, garderobie bądź sypialni. W łazience dobre lustro to również podstawa. Nie zapominajmy zatem, że lustro to nie tylko nasz pomocnik w ubieraniu się, ale również ważny element każdego wnętrza o którym musimy pamiętać. Wybierajmy je zatem z głową. Zawsze możemy poprosić swoich znajomych o pomoc w realizacji tego rodzaju projektów.

Kategorie: Wystrój | Tagi: , ,